وظیفه ی رادیاتور کمپرسور هوا چیست؟

از آنجا  که در یک کمپرسور هوای فشرده، کار مکانیکی روی هوا انجام می‌شود، دمای هوا بالا می‌رود و در عمل مقداری از این گرما به هوزینگها و روانساز انتقال پیدا می‌کند. تقریباً ۱۰ الی ۲۰ درصد کار کمپرسور تبدیل به گرما می شود که بین هوا و روانساز تقسیم می گردد. دمای بالای روغن باعث افزایش توان مصرفی، افت ویسکوزیته روغن،  خرابی بیرینگها، تجزیه حرارتی ( عامل ایجاد کربن، اسید و رطوبت ) می شود.

 

 

داغ کردن کمپرسور منجر به آسیب های جدی به آن و در برخی موارد قفل شدن اسکرو می شود. اکثر کمپرسورهای اسکرو از رادیاتورهای هوا و روغن استفاده می‌کنند. رادیاتور جهت خنک سازی هوای فشرده خروجی از مخزن سپراتور و روغن سیستم استفاده می‌شود. رادیاتورها به دو صورت هوا خنک و آب خنک در صنعت رایج هستند. در کمپرسورهای oil free از اینترکولر(intercooler خنک ساز میانی پس از فشرده سازی اولیه  کم فشار) و افتر کولر( after cooler  خنک ساز پس از فشرده سازی نهایی پرفشار) استفاده می‌شود. معمولاً یک  تله  آبگیر بعد از aftercooler قرار می گیرد زیرا پس از خنک سازی هوا مقداری آب از آن خارج می شود.

 

 

علل داغ کردن کمپرسور :

وقتی یک کمپرسور داغ میکند علل آن معمولاً از فاکتورهای مربوط به فشار ساکشن و فشار خروجی ناموزون است. علل دیگر می‌تواند تهویه نامناسب، روغن نامناسب و عوامل مربوط به خرابی قطعات مکانیکی باشد.

  • فشار مکش کم :

یک عامل مهم داغ کردن کمپرسور نرخ فشار بالاست که معمولاً ناشی از فشار مکش کم است. عواملی که منجر به فشار مکش کم می شود عبارتند از: شل بودن قطعات، خطای سنسور های اندازه گیری، کمبود مبرد، صافیهای گرفته، افت فشار. بنابراین برای جلوگیری از کاهش فشار مکش موارد بالا را به صورت منظم چک کنید.

  • فشار خروجی زیاد:

عواملی که باعث افزایش فشار خروجی می شوند عبارتند از:

کویل های کندانسور کثیف

نصب نامناسب لوله های خروجی

مسدود بودن کندانسور هوا

بیش از حد شارژ بودن مبرد

ظرفیت کم کندانسور

فضا و تهویه نامناسب فضای نامناسب رادیاتور

اگر رادیاتور در فضای گرم باشد کار آن برای خنک سازی سخت تر است .تهویه نامناسب و دمای بالای محیط اثر مستقیم روی دمای و رطوبت هوا دارد و ممکن است عملکرد کمپرسور را مختل کند. اتاق کمپرسور مناسب تهویه و فضای تنفس کمپرسور و میزان هوای موجود نیز پارامتر مهمی است . اگر محل قرارگیری کمپرسور طوری است که دریچه تهویه دقیقه مقابل دیوار قرار گرفته است باید کمپرسور را چرخاند یا به محل دیگری انتقال داد.

  • گرفتگی و کهنگی قطعات

هرچه قطعات کهنه تر میشوند دستگاه توان بیشتری جهت انجام مسئولیت خود مصرف می کند. برای مثال اگر قطعات داخلی دارای گرفتگی باشد کمپرسور انرژی بیشتری جهت عبور دادن هوا از شلنگ ها و ولوها مصرف‌ میکند. فرکانس و نحوه ی  استفاده از کمپرسور علاوه بر تاثیر بر عمر قطعات روی میزان حرارت کمپرسور نیز تاثیر می گذارد.

  • – دمای محیط

تغییرات دمای محیط را بررسی کنید. با توجه به گرم شدن جهانی شاید کمپرسور شما که برای دمای ۲۰ سال پیش طراحی شده بوده  و طاقت دمای امسال را ندارد. روغن  نامرغوب باعث گرفتگی لوله ها و همچنین باعث عدم روان‌سازی بین قطعات می گردد. روغن کهنه و سفت اولین متهم دمای بالای سیستم است. وقتی قطعات کهنه میشوند روغن را باید زود به زود تعویض کرد. اگر هوای کمپرسور بوی روغن سوخته بدهد، علامتی است برای تعویض روغن .

گرمای کمپرسور نیز روی روغن تاثیر دارد و باعث کاهش ویسکوزیته می شود.

  • شیر حرارتی:

شیر حرارتی خراب منجر به مشکلات حرارتی کمپرسور می‌شود. همیشه  محض احتیاط یک شیر حرارتی یدک در انبار داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بدون معطلی بتوانید تعویض کنید. مزیت دیگر این که می‌توانید با عوض کردن شیر یک عامل ایجاد حرارت را تست و بررسی کنید .

  • نوع کمپرسور هوا :

برای کاربردهای مختلف کمپرسور های مختلف طراحی می‌شوند اگر برای یک کاربرد سنگین کمپرسور عادی استفاده می کنید احتمال بالارفتن دما وجود دارد اگر ۲۰ سال از عمر کمپرسور شما گذشته دیگر باید به فکر تعویض آن باشید.

علائمی که می‌تواند نشان دهنده دمای بالای کمپرسور باشد عبارتند از:

1- کمپرسور روشن نمی‌شود اگر کمپرسور مدت زیادی بین هر بار زیر بار رفتن نیاز دارد قطعات داخلی احتمالاً زمان بیشتری برای سرد شدن نیاز دارند در اکثر مواقع کمپرسور پس از روشن‌شدن خاموش می‌شود علت آن گرمای زیاد است

2- قطع شدن قطع کننده جریان یا فیوز وظیفه فیوز کنترل شدت جریان است. اگر فیوز به صورت غیر منظم و رندوم قطع می شود، احتمال خرابی های مربوط به بالا رفتن دما می‌رود.

3- عوامل مربوط به روغن  بو و صدای نامطلوب از نشانه های خرابی روغن است. روغن ضعیف تاثیر بد مضاعف روی قطعات می‌گذارد.

4- خرابی شتابدار اگر خرابی‌ها و غیر نرمال کارکردن کمپرسور اندکی پس از آخرین سرویس شروع شد، احتمال زیاد عامل آن دمای بالای بیش از حد کمپرسور است.

اقدامات جهت جلوگیری از بالا رفتن دمای کمپرسور :

  • تمرکز روی بهینه سازی تهویه

هر کمپرسور حدود ۲۵۰۰ BTU/hr  به ازای هر اسب توان انرژی گرمایی از خود صادر می‌کند. اگر فضای کمپرسور خانه کوچک باشد نیاز به فن تهویه الزامی است. یک اشتباه رایج استفاده از فن هم سایز با فن کمپرسور است. معمولاً فن اتاق باید ۲ تا ۳ برابر کمپرسور انتخاب شود. اگر طراحی اتاق کمپرسور به گونه ای است که حرکت هوای خنک حول کمپرسور مشکل است، می توانید هر دو مسیر ورودی و خروجی هوا را با داکت هدایت کنید.

دمای بین ۵ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد همیشه باید در اتاق کمپرسورخانه برقرار باشد. یک نشانه اولیه برای بالا بودن دمای محیط برای کمپرسورخانه این است که خودتان احساس گرما کنید. حواستان به کاهش دمای اتاق کمپرسور در زمستان ها نیز باشد کاهش دما باعث یخ زدگی مسیرها می‌شود.

  • بررسی آنلاین سطح روغن و کیفیت فیلتر

به طور مرتب و روزانه سطح روغن و فیلتر ها را چک کنید.

  • تمیز کردن مسیرهای تهویه به صورت مرتب
  • چک کردن ظرفیت هوای مورد نیاز با ظرفیت کمپرسور ها به صورت مرتب