کیت آنلودر (Intake valve or unloader) یکی از ولو های به کار رفته در کمپرسور است که روی ایراند وصل میشود و وظیفه ی هدایت کنترل شده ی هوا از فیلتر هوا به داخل ایراند را دارد.

دریچه ی آنلودر محدوده ی  ظرفیت دبی عبوری مشخصی دارد و با توجه به سیستم کار کمپرسور دارای عملکرد و مکانیزم کنترلی متفاوت است. بعضی از آنلودر ها با استفاده از جک پنوماتیک باز و بسته می شوند (دریچه چرخان) و بعضی به واسطه ی  هوای هدایت شده از طرف سولنوئید ولو به صورت رفت و برگشتی و پیستون.

انواع کیت آنلودر:

آنلودرها به دو صورت نرمال باز یا نرمال بسته می توانند طراحی شوند.  در حالت نرمال باز، باز بودن دریچه تا فشار سازی کامل هوا ادامه دارد و پس از آن دریچه  البته نه به صورت کامل (جهت ایجاد فشار در روغن روانساز که معمولا 1.5 بار است) بسته می شود. آنلودر ها دارای یک چک ولو جهت جلوگیری از برگشت روغن به فیلترهوا به هنگام خاموش شدن کمپرسور هستند.

رایج ترین برند آنلودر در کنار اطلس کوپکو برند vmc Italy  است و برخی سری های آن عبارتند از، R, RH, RB, C, RBC. <.p>

مدلها ی رایج آنلودر عبارتند از:

R20, R40, R90

RH60, RH100, RH350, RH600

RB60, RB80,…

C40, C90

کیت آنلودر

مشکلات رایج که ممکن است برای آنلودر پیش بیاید شامل موارد زیر می شود:

  • شکستگی فنر و فرسودگی اورینگها که باعث قفل شدن آنلودر شده و در نتیجه فشارسازی در مخزن انجام نمیشود.
  • عملکرد نادرست سولنوئید ولو و جک پنوماتیک مانع از باز و بسته شدن آنلودر می شود.

کیت آنلودرهای vmc شامل کیت k1 (پیستون و فنر و اورینگها و سیلندر) و کیت k2 ( اورینگها و سوپاپ های بلوکه آلومینیومی زیر شیر برقی) می شود.

کیت آنلودر

زمان مناسب تعویض کیت آنلودر:

دوره ی تعویض پیشگیرانه ی  کیت های آنلودر هر 8000 ساعت است و باید توسط متخصصین هوای فشرده انجام شود.

جایگزینی مدل آنلودر با مدلی دیگر نیز باید پس از کارشناسی دقیق صورت پذیرد.

این کیت جزو کیت های تعمیراتی محسوب می شود که در مقاله کیت های تعمیراتی کمپرسورهای اطلس کوپکو می توانید راجع به این کیتها اطلاعات بیشتری کسب نمائید. جهت ثبت سفارش یا دریافت مشاوره و ارتباط با ما لطفا با ما تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین اقدام نمائید. همکاران ما همواره پاسخگوی شما هستند.