هوای فشرده چیست؟ هوای محیط در حالت عادی در فشار گیج صفر و فشار مطلق یک اتمسفر تقریبا برابر با یک بار است. جهت استفاده از انرژی مکانیکی سیار هوا ابتدا نیاز است به آن انرژی بدهیم که معمولاً این انرژی به صورت فشرده سازی به هوا داده میشود. وظیفه فشرده سازی هوا به عهده دستگاه کمپرسور هوا است. پس از فشرده سازی بسته به کاربرد، این منبع انرژی با استفاده از تله بگیر و درایر و میکروفیلتر ها و مخزن آماده سازی می شود. فشرده سازی از یک و نیم بار تا ۳۵۰ بار در صنعت رایج است.

درایر

موارد استفاده:

از موارد استفاده آن در انتقال نیرو و حرکت ( جک ها و موتورهای پنوماتیک) و در فرآیندهای تولید ( هوادهی و دمش) می توان نام برد. گاهی اوقات از هوای فشرده جهت جداسازی نیتروژن  از اکسیژن آن و بالعکس استفاده می شود. با توجه به مصرف انرژی جهت فشرده سازی بهتر است استفاده از آن را به دقت بررسی و در مواردی که امکان صرفه جویی انرژی وجود دارد اقدام کنیم.

کاربرد هوای فشرده در صنعت:

بیشتر استفاده این هوا در صنعت می باشد. بخش هایی که از آن استفاده می کنند عبارتند از: نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاه های تولید برق، صنعت سیمان، فولاد، نساجی، مواد غذایی و بهداشتی، معادن، کاشی و سرامیک، خودرو سازی، بیمارستان‌ها و غیره

اطلس کمپرسور ایرانیان تامین کننده و وارد کننده محصولات صنعتی در ایران یکی از تأمین کنندگان تجهیزات هوای فشرده در ایران می باشد.جهت مشاده تجهیزات قابل ارائه به منوی سایت مراجعه نمائید. برای دریافت لیست قیمت و ثبت سفارش با تیم پشتیبانی ما از طریق چت آنلاین وب سایت یا شماره های ذکر شده تماس بگیرید.